Kalbin Simyası pdf oku indir

tarafından
11
Kalbin Simyası pdf oku indir

Dünyaca Ünlü Âlim Hamza Yusuf Kalbin Simyası ile ilk kez Türkçede.
 
Hamza Yusuf
 
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Müslüman beşerî ilimler üniversitesi olan Zaytuna College‘ın kurucusu, 
Dinî meseleleri ulema-halk ayrımı yapmadan samimiyetle anlatabilen bir âlim,
Sosyal bilimlere dair entelektüel birikimi ve disiplinlerarası metoduyla, kadim İslam geleneğini esas alan bir mutasavvıf,
Ve Türkiye’de ve dünyada binlerce insanın manevî dönüşümüne katkı sağlamış bir rehber….
 
Neredeyse tamamıyla dış görünüş ve maddiyat odağında seyreden günümüzün dünyası, manevî gelişime daha fazla ihtiyaç duyar hale geldi. İnsanoğlunu boşluğa sürükleyen asıl neden ise manevî dayanak noktalarının kaybolması sonucunda nefsin isteklerinin doğru yönlendirilemeyip kalbin kibir, cimrilik, düşmanlık duygusu gibi birçok olumsuz nitelik tarafından kuşatılmış olması. 
İşte, yaşadığımız zamanın en dikkat çekici âlimlerinden biri olan Hamza Yusuf, modern insanın en çok açmaza düştüğü alanlara dokunan bir kitapla çıkıyor okurların karşısına.
Kalbin Simyası: Manevî Yaralara Çare Bulmak, kendisi de önemli bir âlim olan İmam Mevlüd’ün manzum eserinden yola çıkarak, kalbin manevî hastalıklarını teşhis edip bu hastalıklara Kur’ân, gelenek ve ilim eksenli sürdürülebilir tedavi yöntemleri öneriyor.
 

Kalbin Simyası isimli 272 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Hamza Yusuf tarafından kaleme alınmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 19.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi-1 pdf oku indir başlıklı makalemizde En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi-1 indir, En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi-1 oku ve En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi-1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kalbin Simyası pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.