Kalbin Leylak Saati Edebiyatçının Kelime Defteri pdf oku indir

Kalbin Leylak Saati  Edebiyatçının Kelime Defteri pdf oku indir

Kalbin Leylak Saati; okuyucuyu sıkmadan, yormadan kelimelerin dünyasında gezintiye çıkarıyor. Aşkın, irfanın ve bilgeliğin kapılarını aralıyor. Kelimeler üzerinde düşünmeye, kendi tanımlarını bulmaya davet ediyor okuyucularını. Zira her insan, dünyayı kavrarken bir tanıma ihtiyaç duyar. Kişinin kendi medeniyetine, özüne ait tanımları yoksa başkalarının tanımladığı şekilde düşünür, kendi hayalleri olmaz hiçbir zaman. Elinizdeki kitap, bu hakikate dikkat çekiyor.

Başucunuza, hatta yastığınızın altına koyun Kalbin Leylak Saati’ni. Her gün bir kelime seçin kendiniz için ve umutla okuyun o kelimeyi, ruhunuza iyi gelecektir. Belki siz de sevdiğiniz bazı güzel kelimeler için tanımlar arayacaksınız. Neden olmasın?

AĞAÇ: Yeryüzünün yeşil melekleri.
BABA: Biz büyüdükçe içimizde büyüyen dağ.
ÇİLE: Kalbi gönül yapma talimi.
DENİZ: Çölün şiiri.
EYLÜL: Yaprakların ikindi vakti.
GÖNÜL: Bazen dağ, bazen ateş, bazen kuş…
HAYAT: Bir tutam ömür.
LEYLÂ: Tek kelimeden oluşan Mecnunlar dili.
SEVMEK: Kalbe nehir çizmek.
TURNA: Gökte açan zerdali çiçekleri.
 

Kalbin Leylak Saati
Edebiyatçının Kelime Defteri isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Raşit Keskin tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 18.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nar-ı İbrahim Kırık Aşk pdf oku indir başlıklı makalemizde Nar-ı İbrahim Kırık Aşk indir, Nar-ı İbrahim Kırık Aşk oku ve Nar-ı İbrahim Kırık Aşk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kalbin Leylak Saati Edebiyatçının Kelime Defteri pdf oku indir - PDF indir