Kalbin Aklı Medeniyet Üzerine Yazılar pdf oku indir

tarafından
18
Kalbin Aklı  Medeniyet Üzerine Yazılar pdf oku indir

Kalp ile akıl arasındaki dengeyi bulamayan modern insanın sıkısmıslıgına medeniyet ve kendilik üzerinden çare arayan bu eser, Savas Barkçin’in yıllar içinde yayınladıgı yazılar ve mülakatlardan olusuyor. Kalp ve akıl üzerinden bir perspektif olusturmaya çalısan kitabın ana ekseni “medeniyet“ kavramı. Barkçin, simdilerde çokça duyulan ve giderek bir kliseye dönüsen bu kavramı çesitli boyutlarıyla inceliyor. Modern uygarlıgın gitgide hayatımızdan tasfiye ettigi geleneksel medeniyet dinamiklerini/inceliklerini günlük sohbetlerimizden musikimize kadar örneklendiren Kalbin Aklı; teorik degil pratik bir metin olarak öne çıkıyor. Kitabın ikinci ekseni ise “kendilik“ kavramı. “200 yıldır temel meselemiz hep söylenildigi gibi gücümüzü degil, asıl kendimizi kaybetmis olmamız“ diyen Barkçin, kullandıgı kavramlardan bilimsel izahlara kadar baskalarının referanslarıyla hareket edenlere karşı “kendi“ olmanın önemini hatırlatıyor.
 

Kalbin Aklı
Medeniyet Üzerine Yazılar isimli 384 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Savaş Ş. Barkçin tarafından kaleme alınmış ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 13.03.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Sempatik Boy) pdf oku indir başlıklı makalemizde En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Sempatik Boy) indir, En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Sempatik Boy) oku ve En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4 Cilt) (Sempatik Boy) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kalbin Aklı Medeniyet Üzerine Yazılar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.