Kafesten Yükselen Sesler pdf oku indir

Kafesten Yükselen Sesler pdf oku indir

1952 yılında Telafer’de doğdu. Irak Türkmenlerindendir.  İlkokulu Karakoyunlu Köyü’nde, liseyi Talafer’de, edebiyat fakültesini Musul Üniversitesi’nde bitirdi. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra Türkiye de doktora yapmak istedi ancak Irak ordusuna yedek asker olarak alınınca bu isteği gerçekleşmemiştir. Sonradan siyasi suçlu olarak tutuklandı ve yedi yıl hapis cezasına çaptırıldı.
Mahpushaneden çıktıktan sonra muhalif fikirleri yüzünden görevinden atıldı. Geçimini sağlamak için bir mağaza açmak zorunda kaldı.
Saddam düştükten sonra kısa bir süre Türkmen Edebiyatçılar Birliği Telafer Şubesi’ni idare etti sonradan “Irak Türkmen Vefa Hareketi” Telafer kolunu açtı ve o sırada “Subaşı” adında hem Türkçe hem de Arapça baş yazarlığını yaptığı bir bülten çıkardı. Daha sonraları “Telafer Kültür Topluluğu-Enformasyon sorumlusu” oldu ve o sırada da Türkçe başyazarlığını yaptığı “Telafer” bültenini çıkardı.
2009 yılında Irak Türkmen Cephesi Telafer ikinci kolunu açtı.
Evli olup, dördü erkek, dördü kız sekiz çocuk babasıdır. “Haziran 2014’te memleketi Telafer IŞİD terör örgütünün eline geçtikten sonra göçmen olarak Necef’te sürgünde yaşamak zorunda kaldı. 2017 yılanda Telafer IŞİD işgalinden kurtulduktan sonra Telafer’e döndü ve 2019 yılında emekliye ayrıldı .
Basılmış 11 kitabı bulunmaktadır.
 

Kafesten Yükselen Sesler isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Rıza Çolakoğlu tarafından yazılmış ve KÜLTÜR AJANS yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dönüşüm pdf oku indir başlıklı makalemizde Dönüşüm indir, Dönüşüm oku ve Dönüşüm pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kafesten Yükselen Sesler pdf oku indir - PDF indir