Kadınlar Ülkesi pdf oku indir

tarafından
14
Kadınlar Ülkesi pdf oku indir

Kadınlar Ülkesi kadınların neler yapabileceğini incelik ve zarafetle anlatan, gülümseten bir ütopya.” —Marge Piercy
 
“Altın Çağ bilimkurgularının tadını veren ve günümüzde hâlâ geçerliliğini koruyan bir eser.” —Joanna Russ
 
Charlotte Perkins Gilman yaşadığı dönemin önde gelen hümanistlerinden ve kadın hakları savunucularından biri olmasının yanında feminist edebiyatın en önemli erken dönem temsilcilerinden. Yazıldıktan yaklaşık 65 sene sonra kitap formatında yayımlanabilen Kadınlar Ülkesi ise feminist ütopyanın ilk örneklerinden.
 
Birinci Dünya Savaşı’nın arifesinde üç Amerikalı erkek pek fazla insanın bulunmadığı, ücra bir yerde, tamamen kadınlardan oluşan bir topluluğa denk gelir. Gözlerine inanamayan kâşifler bu topraklarda erkeklerin de olması gerektiğine dair inançlarıyla araştırmalarına başlar.
 
Çok geçmeden bu gizemli ülke ile ilgili gerçekler bir bir açığa çıksa da misafirlerin merakı giderilmenin aksine daha da artar ve Kadınlar Ülkesi’nin yönetim biçiminden inançlarına, kültüründen ekonomisine ve hatta anneliğe kadar pek çok konuda bilgi sahibi olmaya ve toplumsal cinsiyet rollerini sorgulamaya başlarlar.
 
Toplumsal roller cinsiyete göre belirlenebilir mi? Kadınlık ve erkeklik değişmez kavramlar mıdır?
 
Kadınlar Ülkesi, ataerkilliğe verilmiş nüktedan bir yanıt.
 

Kadınlar Ülkesi isimli 216 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Charlotte Perkins Gilman tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 13.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Erbain Kırk Yılın Şiirleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Erbain Kırk Yılın Şiirleri indir, Erbain Kırk Yılın Şiirleri oku ve Erbain Kırk Yılın Şiirleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kadınlar Ülkesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.