Kadının Hukukta Yol Haritası pdf oku indir

Kadının Hukukta Yol Haritası pdf oku indir

Hukuk sadece mahkeme salonlarında ya da adliye koridorlarında karşımıza çıkmaz. Hukuk hayatımızın bir parçasıdır. Bu noktada haklarımızdan haberdar olmak da günlük yaşantımızı kolaylaştırmaktadır.Toplumsal bir sorun olan şiddetle mücadele ederken de şiddeti konuştuğumuz kadar kadınların hukuk düzeni içerisinde var olan yasal haklarından ve kadın erkek eşitliği ilkesinden bahsetmek gerekmektedir. Kadınların bu haklarından haberdar olması şiddetle mücadele yollarından birisidir. Çünkü bilgi güçtür, bilgi özgürlüktür ve bilen kadın güçlüdür. Haklarından haberdar olmayan kadınlar haklarını da talep edememektedir veya hak ihlalleri karşısında sesini çıkaramamaktadır.  Hayatın içinde hepimiz zorluklarla karşılaşabiliriz, ancak unutmamalıyız ki, zorluklarla başa çıkmanın yolları da vardır. Önemli olan, içinde bulunduğumuz durumu doğru tespit edip, bilinçli bir şekilde harekete geçebilme gücünü kendimizde bulabilmemizdir. Bu gücün özü de farkındalık, cesaret ve bilgidir. Değişim kolay değildir. Değişim için karar alıp uygulamak da zor olabilmektedir ancak bu zor dönemler gelişimin ve kurtuluşun kapısını açmaktadır ve bu kapının anahtarı biz kadınların elindedir. Güçlü kadın, güçlü topluma ulaşmanın temel koşuludur. Her birimizin gücünün farkında olması ve var olan tüm haklarından haberdar olup, gerekli olduğunda hiçbir engelle karşılaşmadan kullanabilmesi umuduyla…
 

Kadının Hukukta Yol Haritası isimli 220 sayfadan oluşan kitap ; Lerzenur Asan Elik tarafından yazılmış ve PLATON HUKUK yayınevinin 16.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğa Bilimlerinin Hukuk Felsefesine Etkisi: Modern ve Postmodern Paradigma Ekseninde Bir Değerlendirme pdf oku indir başlıklı makalemizde Doğa Bilimlerinin Hukuk Felsefesine Etkisi: Modern ve Postmodern Paradigma Ekseninde Bir Değerlendirme indir, Doğa Bilimlerinin Hukuk Felsefesine Etkisi: Modern ve Postmodern Paradigma Ekseninde Bir Değerlendirme oku ve Doğa Bilimlerinin Hukuk Felsefesine Etkisi: Modern ve Postmodern Paradigma Ekseninde Bir Değerlendirme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kadının Hukukta Yol Haritası pdf oku indir - PDF indir