Kabe’yi İnşa Eden Peygamberler – Hz. İbrahim Hz. İsmail pdf oku indir

tarafından
49
Kabe’yi İnşa Eden Peygamberler – Hz. İbrahim  Hz. İsmail pdf oku indir

Bu kitapta ikisi de peygamber olan bir baba ve oğlunun sebat ile çalışarak kutlu bir görevi yerine getirmelerinin hikâyesini okuyacaksınız. Kâbe’nin inşa edilme sürecini okurken çocuğunuza hem problemler karşısında çözüm geliştirme becerisi kazandıracak hem de güzel ahlak örneği olan davranışları gösterebileceksiniz. Kitabın sonunda yer alan etkinlikleri uygulayarak çocukların Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’le kurdukları bağı güçlendirebileceksiniz.
 
Okul öncesi dönemde çocuklara peygamberlerini öğretmek özel bir anlatım şekli ister. Bu kitapta Merve Gülcemal, samimi ve şiirsel bir anlatımla çocukları Kâbe’yi inşa eden peygamberlerle tanıştırıyor. Kitap sonunda yer alan etkinliklerle merak etme, araştırma, soru sorma ve el işi gibi becerilere odaklanırken ailecek güzel işler yapmak, insanlara fayda sağlamak, hac ve umreye dair kavramlar, din kardeşliğinin önemi gibi konuları anlatmayı hedefliyor. Kâbe’yi İnşa Eden Peygamberler, model alarak öğrenme yöntemi esas alınarak hazırlanan, peygamber hayatlarının anlatıldığı serinin üçüncü kitabı.
 

Kabe’yi İnşa Eden Peygamberler – Hz. İbrahim Hz. İsmail isimli 48 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Merve Gülcemal tarafından kaleme alınmış ve DÜŞ DEĞİRMENİ KİTAPLIĞI yayınevinin 24.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Kabe’yi İnşa Eden Peygamberler – Hz. İbrahim Hz. İsmail pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.