Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları pdf oku indir

Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları pdf oku indir

Rousseau’nun ölümünden iki yıl önce, Amerikalılar ünlü İnsan Hakları Bildirgesini Avrupa’ya gönderirler. Bu, büyük öğretmenlerine saygı duyan genç neslin onun fikirlerini uygulamaya başlaması için ilk girişimidir. Ölümünden on bir yıl sonra ise Fransızlar, Rousseau’nun siyasi felsefesinden aynı şekilde anlamlı ve tutkulu bir paragrafı temsil eden bildirilerini yayımlarlar. Franklin, Washington, Jefferson, Mirabeau, Lafayette ve Robespierre davalarında büyük Jean Jacques’ın çalışmasıyla birleşir. Amerikan ve Fransız devrimlerinin liderlerinin ülkelerini özgürleştirmeye ve canlandırmaya başlamaları gibi fikirler bizzat Rousseau’nun kendi fikirleridir. Bu nedenle, tam olarak bu tür kısmi figürlerin her biri, her durumda farklı biçimlere yer verir… I. Napolyon, Rousseau olmasaydı Fransız devriminin olmayacağını beyan eder.
 

Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Sergey Yujakov tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi indir, Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi oku ve Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları pdf oku indir - PDF indir