İyi Toplum Yoktur pdf oku indir

tarafından
14
İyi Toplum Yoktur pdf oku indir

Nihan Kaya, çok ses getiren kitabı İyi Aile Yoktur’dan sonra, hiç farkında olmadan topluma uygun hâle getiriliş biçimlerimizi ve bu mekanizmanın hem toplumun hem de bireyin gerçekten var olabilmesini nasıl engellediğini anlatıyor. İyi Aile Yoktur’un devam kitabı olan İyi Toplum Yoktur, sünnet, nikâh, düğün, kına gibi törenlerin bize anlatılandan çok başka amaçlara dayandığını, her törenin aslında bir kurban etme töreni olduğunu savunurken, yine ezber bozuyor, doğru bildiğimiz inanışlarımızı altüst ediyor.
 
İnsanın en önemli aynası cinselliğidir. Aynı şekilde toplumlar da cinsiyet ve cinsellik üzerinden şekillenirler -nitekim, bu ikisi aslında aynı şeydir. Toplumun, bireyleri kendi uzantısına dönüştürebilmesi için, kadınlık ve erkeklik algısı yaratılır, bu algı törenlerle pekiştirilir. Varlığından bir şekilde haberdar olduğumuz ve kanıksadığımız her tören, bizi topluma kurban eder ve toplumu da ölü, işlevsiz kılar.
 
Törenlere verdiğimiz anlam, kendimize verdiğimiz anlamı ve hayatımızın kontrolünün kimin elinde olduğunu belirlemektedir.
 

İyi Toplum Yoktur isimli 168 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Nihan Kaya tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 21.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarımızla İtişmeyelim İletişelim pdf oku indir başlıklı makalemizde Çocuklarımızla İtişmeyelim İletişelim indir, Çocuklarımızla İtişmeyelim İletişelim oku ve Çocuklarımızla İtişmeyelim İletişelim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İyi Toplum Yoktur pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.