İvan İlyiç’in Ölümü pdf oku indir

tarafından
10
İvan İlyiç’in Ölümü pdf oku indir

Ölüme doğru akan bir hayatın portresidir İvan İlyiç’inki. Onun en nefret ettiği şey yalandır ve etrafındaki herkesin gözünde gördüğü şey gerçeğe apaçık ihanettir. Tolstoy’un, sıradanlık ve basitliğinden dolayı korkunç olarak tanımladığı bir hayatı vardır. Birbirinin aynısı günler, karanlığa doğru akması dışında neredeyse donuktur. İvan İlyiç’in ölümü de sıradan mı olacaktır?
“Ne önemi var? Hiçbir anlamı yok.” dedi kendi kendine, yattığı yerden karanlığa bakarak. “Ölüm. Evet, ölüm. Hiçbiri bilmiyor, bilmek de istemiyor; bana acımıyorlar. İşte, piyano çalıyorlar.”
 
 

İvan İlyiç’in Ölümü isimli 80 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Lev N. Tolstoy tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 28.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Babalar ve Oğullar pdf oku indir başlıklı makalemizde Babalar ve Oğullar indir, Babalar ve Oğullar oku ve Babalar ve Oğullar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İvan İlyiç’in Ölümü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.