İstanbul’un En Esrarengiz Hikayeleri: Cevri Çelebi pdf oku indir – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

İstanbul’un En Esrarengiz Hikayeleri: Cevri Çelebi pdf oku indir


İstanbul’un En Esrarengiz Hikayeleri: Cevri Çelebi pdf oku indir

Cevri Çelebi başlığı altında bir araya getirdiğimiz altı öykü polisiye edebiyat türü içinde ele alınabilir. Çünkü hırsızlık, cinayet, insan kaçırma gibi olaylarla şekillenir her biri. Karakullukçu, asesbaşı, subaşı, bostancıbaşılar, hasekiler dolaşır satır aralarında. Yani bir yanda suçlular diğer yanda güvenliği sağlamakla görevli olanlar var. Bunlar Osmanlı’nın polisiye öyküleri. Polisiye edebiyat meraklılarına duyurulur. Divan Edebiyatı’ndaki sergüzeştnamelerden Ahmet Mithat Efendi’nin Esrar-ı Cinayat romanına giden yolda bu öykülerden de bahsetmek gerekir.
 
“İstanbul şehrinde, Yedikule yakınında bulunan Narlıkapı’da, Evhad Çelebi adında meşhur bir ayakkabıcı vardı. Oldukça maharetli ve usta biriydi. Diktiği ayakkabıları elden ele gezdirip dükkânını ziyaret ederlerdi. Evhad Çelebi’nin denize nazır bir fakirhanesi vardı. Ve annesinden başka kimsesi yoktu. Henüz evlenmemiş mert bir yiğitti.”
 

İstanbul’un En Esrarengiz Hikayeleri: Cevri Çelebi isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Anonim tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 13.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Timur pdf başlıklı makalemizde Timur indir, Timur oku ve Timur pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


İstanbul’un En Esrarengiz Hikayeleri: Cevri Çelebi pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?