İstanbul’da Yaşama Sanatı pdf oku indir

tarafından
9
İstanbul’da Yaşama Sanatı pdf oku indir

 “İstanbul’da yaşayıp da bir türlü İstanbullu olamayanları, bir türlü yaşayamayanları hiç anlayamadım,” diyen Haluk Dursun İstanbul’da Yaşama Sanatı ile İstanbul’u yaşamak isteyenlere rehber bir kitap sunuyor.
 
İstanbulluların, İstanbul’u sevmesi için tanıması, geçmişteki önemini ve tarihî güzelliklerini bilmesi gerekir. Yeni İstanbullu, eski hemşehrilerinin nasıl yaşadığını, hangi güzellik ortamı içinde bulunduğunu görüp tadamamış olsa bile, en azından duyabilmeli, öğrenebilmeli ve imrenebilmelidir. Günümüzde, maalesef artık kalmayan ortak İstanbul kültürü, ancak ortak İstanbul tarih bilinciyle oluşturulabilir.
 
Bu çalışma Batılıların tabiriyle “bir şehirde yaşama sanatı”, bizim eski tabirimizle, şehrin hususiyetini anlatan bir “şehrengiz” özelliğindedir.
 

İstanbul’da Yaşama Sanatı isimli 325 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. A. Haluk Dursun tarafından kaleme alınmış ve KAPI YAYINLARI yayınevinin 04.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üsküdar'da Bir Attar Dükkanı pdf oku indir başlıklı makalemizde Üsküdar'da Bir Attar Dükkanı indir, Üsküdar'da Bir Attar Dükkanı oku ve Üsküdar'da Bir Attar Dükkanı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İstanbul’da Yaşama Sanatı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.