İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf pdf oku indir

tarafından
21
İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf pdf oku indir

Türlü sefaletlerle ihtirasların parça parça böldüğü hasta bir vücudu andıran İslam dünyası, en bedbaht devirlerinden birini yaşıyor ve her İslam memleketinde ruhlar birbirinden ayrılmış, birbirlerine saldırıyorlar. Her sene yüzbinlerle ziyaretçi ile dolan Kabe’nin etrafında ruh birliği ve beraberliği meydana gelemiyor. Bunun sebebi ne siyasi, ne iktisadi, ne de esasında ilmi bir fikridir. Kalbe karşı gelen kaideleri İslam çerçevesi içinde insan ruhunun esaret zinciri yapmakla geçinenler kendilerine din adamı dedirttikçe ve halkın bunlara hörmet ve itibarı devam ettiği müddetçe İslam dünyasının içinde yüzdüğü sefaletten kurtulması imkansızdır.
 

İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf isimli 219 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Nurettin Topçu tarafından kaleme alınmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 01.07.2013 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mekke'ye Giden Yol pdf oku indir başlıklı makalemizde Mekke'ye Giden Yol indir, Mekke'ye Giden Yol oku ve Mekke'ye Giden Yol pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.