İslam’ın Vizyonu pdf oku indir

tarafından
19
İslam’ın Vizyonu pdf oku indir

“İslâm üzerine yazılmış çok sayıda eser, İslâm’ın çağdaş dünya ile canlı bir ilişki içinde olduğunu kabul etmektedir; fakat İslâm’ın gözünden âlemin nasıl göründüğünü veya onun ne olduğunu, bunların çok azı göz önünde bulundurmaktadır. İslâm’ın kendi entelektüel geleneğinin zenginliğine ve çeşitliliğine pek dikkat edilmemektedir. Bizim bu kitaptaki yaklaşımımız, İslâm’ın kendisi 
hakkında ne düşündüğünü ortaya koymaktır. Bu kitapta aynı zamanda İslâmî dünyaya giden kapının sırlarını açmaya ve araştırmaya çalışıyoruz. Modern ilmî zihniyetin, konuyu değerlendirmek için, çeşitli çağdaş kendini anlama tarzlarını esas alan hâkim bakış açılarından hareket etmek sûretiyle İslâm’ı değerlendirmeye ilgi göstermedik. Bunun yerine, kadîm Kur’ânî yorum ve İslâmî anlayışın ana tarzlarını ortaya koymuş olan büyük Müslümanların bakış açısından İslâm’ı anlatmak istedik.”  
 

İslam’ın Vizyonu isimli 488 sayfa yazılmış olan bu kitap ; William C. Chittick tarafından kaleme alınmış ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 12.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

İslam’ın Vizyonu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.