İslam’ı Bozan Unsurlar pdf oku indir

İslam’ı Bozan Unsurlar pdf oku indir

“Bu kitabın aslı, İmam Muhammed bin Abdulvehhâb’ın “İslâm’ı Bozan Unsurlar” adlı kitabına ilim talebeleri için sesli ders olarak yaptığım açıklamalardan ibaretti. Sonra bazı kardeşler, faydalı olması dileği ile bu derslerin kitap olarak yayınlanmasını istediler. Biz de daha çok faydalı olabilmesi için bazı gerekli eklemeler ve çıkartmalar yaparak kitabı elinizdeki hale getirerek yayınladık.
Bu kitabın kapsadığı asıllar, dinin temel taşlarıdır. Bu asılların açıklanması için Yüce Allah insanlara ve cinlere peygamberler göndermiş, iki vahyi (Kitab ve Sünnet’i) indirmiş, insanları (mü’min ve kâfir olarak) iki gruba ayırmış ve dinin bu asıllarını hem dil hem de kılıç (yani davet ve cihad) ile ayakta tutulmasını emretmiştir.”
 

İslam’ı Bozan Unsurlar isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Abdulaziz b. Merzuk et-Tarifi tarafından yazılmış ve MİNBER YAYINLARI yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kur’an Dilinin Özellikleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Kur’an Dilinin Özellikleri indir, Kur’an Dilinin Özellikleri oku ve Kur’an Dilinin Özellikleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam’ı Bozan Unsurlar pdf oku indir - PDF indir