İslam Hukuku Açısından Kripto Paralar ve Blockchain Teknolojisi pdf oku indir

İslam Hukuku Açısından Kripto Paralar ve Blockchain Teknolojisi pdf oku indir

Kripto para kavramı ve dayandığı sistem, bilişim ve ekonominin yanısıra, din ve hukuk bilimleri tarafından da irdelenmeye, bir parçası olduğu resimde doğru yere konumlandırılmaya muhtaçtır. Kripto para sistemine peşinen taraftar veya karşı olmak yerine borsa, bankacılık, sigorta, kredi gibi kavram ve sistemlerin geçirdiği dönüşümü dikkate alarak, konuya dair çok boyutlu değerlendirmeler yapılası zaruret arz etmektedir. Kripto para kavramının doğru anlaşılası, ilgili kavram ve yaklaşımların bilinmesi ve sağlıklı biçimde analiz edilmesi ile mümkün olabilecektir. Bu çalışma para, kripto para, blockchain (blokzincir) teknolojisi kavramlarına ana hatlarıyla temas ettikten sonra İslam Hukuku açısından mevcut şartlar altında kripto paraların müspet ve menfi yönlerini değerlendirme çabalarına küçük de olsa katkıda bulunmayı amaçlamıştır.
 

İslam Hukuku Açısından Kripto Paralar ve Blockchain Teknolojisi isimli 212 sayfadan oluşan kitap ; Hasan Doğan tarafından yazılmış ve KADİM YAYINLARI yayınevinin 17.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Regaib Kandili pdf oku indir başlıklı makalemizde Regaib Kandili indir, Regaib Kandili oku ve Regaib Kandili pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Hukuku Açısından Kripto Paralar ve Blockchain Teknolojisi pdf oku indir - PDF indir