İslam Düşünce Gelenekleri / Kelam – Felsefe – Tasavvuf pdf oku indir

İslam Düşünce Gelenekleri  / Kelam – Felsefe – Tasavvuf pdf oku indir

Kadim düşünce mirasının bugünle irtibatını kuracak şekilde yeniden yorumlanması, hiç şüphesiz öncelikle onun anlaşılması ile mümkün. O anlam birlikteliğinin sağlanamadığı her çaba, kaçınılmaz olarak tarihe ve bugüne geç kalmakla sonuçlanıyor. Ketebe Yayınları olarak insanlığın ürettiği var olan büyük anlamın, var olması muhtemel büyük anlamın doğumu için bütün çehreleriyle anlaşılması gerektiğine inanıyoruz. Prof. Dr. Ömer Türker, her eseriyle o büyük anlamın doğumuna katkı sağlıyor.
Kelam – Felsefe – Tasavvuf alt başlığını taşıyan elinizde tuttuğunuz İslam Düşünce Gelenekleri adlı bu eser, kelam, felsefe ve tasavvuf geleneklerinde insan anlayışını, varlık düşüncesini ve âlem tasavvurunu, temel kuruluş kodlarıyla birlikte baştan sona ortaya koyuyor. Tanrı-âlem ve Tanrı ve insan ilişkilerinin, İslam düşünce tarihi boyunca farklı geleneklerde nasıl ele alındığını, hangi temel prensiplerden hareketle düşünce çatısının inşa edildiğini tartışıyor.
 

İslam Düşünce Gelenekleri / Kelam – Felsefe – Tasavvuf isimli 144 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ömer Türker tarafından kaleme alınmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 06.08.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kızlar Aramızda Kalsın pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İslam Düşünce Gelenekleri / Kelam – Felsefe – Tasavvuf pdf oku indir - PDF indir