İslam’da İlk Fikrî Hareketler ve Dinî Mezhepler pdf oku indir

İslam’da İlk Fikrî Hareketler ve Dinî Mezhepler pdf oku indir

Yaltkaya’nın bu eseri Darülfünun İlahiyat Fakültesi Mecmuası’nda yayımlanan dört makalesinden oluşmaktadır. Üç makaleden oluşan ilk bölümde Müslüman Arapların İslâm’ın dönemin gelişmiş medeniyetleri olan İran ve Roma ile münasebetleri, ilim ve kültür ilişkileri, etkilenmeleri üzerinde durulmakta; İslâmî ilimler ve özellikle tefsir, hadis, siyer, tarih, mantık ve kimyaya dair gelişmeler anlatılmakta ve değerlendirilmektedir. Yaltkaya, eserin ikinci bölümünde ise, dinî ve siyasî akımlar olan Hariciler, Şia, Mürcie, Mutezile, Cehmiyye, Eşariyye’yi incelemektedir.
 

İslam’da İlk Fikrî Hareketler ve Dinî Mezhepler isimli 151 sayfadan oluşan kitap ; M. Şerafeddin Yaltkaya tarafından yazılmış ve İZ YAYINCILIK yayınevinin 06.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cüneyd-i Bağdadi / Ariflerin Sultanı Hidayet Öncüleri 5 pdf oku indir başlıklı makalemizde Cüneyd-i Bağdadi / Ariflerin Sultanı Hidayet Öncüleri 5 indir, Cüneyd-i Bağdadi / Ariflerin Sultanı Hidayet Öncüleri 5 oku ve Cüneyd-i Bağdadi / Ariflerin Sultanı Hidayet Öncüleri 5 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam’da İlk Fikrî Hareketler ve Dinî Mezhepler pdf oku indir - PDF indir