İran Tarihi pdf oku indir

İran Tarihi pdf oku indir

Üç bin yıldır dünya tarihinin kavşağında bulunan İran, Doğu ile Batı’nın kesişme noktasında yer alır. Karşı karşıya geldiği medeniyetlere etkide bulunmasıyla bilinen İran medeniyeti sınırlarının çok ötesine uzanmıştır. Bu kitap, İran kültürünün Akdeniz’den Hint Okyanusu’na ve İpek Yolları boyunca Çin’e kadar uzanan çeşitli nüfuslar arasında tarih öncesi çağlardan günümüze kadar yayılmasının izini sürüyor. İran’ın dünya tarihine yaptığı katkıların çeşitliliğini kilit şahsiyetlerin rollerini vurgulayarak sunuyor.
 

İran Tarihi isimli 148 sayfadan oluşan kitap ; Richard Foltz tarafından yazılmış ve İNKILAP KİTABEVİ yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi pdf oku indir başlıklı makalemizde II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi indir, II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi oku ve II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İran Tarihi pdf oku indir - PDF indir