İran Masalları (Cep Boy) pdf oku indir

tarafından
11
İran Masalları (Cep Boy) pdf oku indir

Sanatın ve belagatin Doğu’ya özgü formlarında efsaneleşmiş bir kültürden süzülen İran Masalları, binlerce yıllık zengin bir mirasın ürünü. Dünyanın ilk gerçek imparatorluğunu inşa eden bir halkın motifleriyle bezenen bu masalları okurken Acem mülkünün görkemli şehirlerine uğruyor, zorlu çöllerinde ilerliyor, şahların mükellef sofralarına misafir oluyor, eşsiz bahçelerinin gölgesinde dinleniyorsunuz.

“Kedi ile Fare” masalında onurlu bir dövüş için cüssenin önemli olmadığına; “Kral ile Balıkçı”da aklın, şöhrete nasıl da galip geldiğine; “Zanaatkâr Kral”da el hünerinin her kapıyı açtığına; “Kör Dilenci”yle kaderin cilvelerine şahit olacaksınız. Kuşlarla konuşan ince ruhlu adamların, krallara geri adım attıran cesur kadınların yer aldığı uzun bir yolculuk bu.

Pers diyarlarının geniş topraklarına yayılmış masallarda yalnızca İslamiyet’in değil, Zerdüştlük ve çok tanrılı inanışların da iç içe geçtiği bir tarihe tanıklık edeceksiniz.
 
 

İran Masalları (Cep Boy) isimli 152 sayfa yazılmış olan bu kitap ; tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 17.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şık pdf oku indir başlıklı makalemizde Şık indir, Şık oku ve Şık pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İran Masalları (Cep Boy) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.