İran’da Kimlik ve Siyaset Belucistan pdf oku indir

İran’da Kimlik ve Siyaset Belucistan pdf oku indir

Orta Doğu’daki önemli aktörlerden biri olan İran, uluslararası arenada izlemiş olduğu politikalar kadar iç siyasetinde atmış olduğu adımlarla da adından sıkça söz ettirmektedir. Birçok farklı etnisiteyi bünyesinde barındıran yapısıyla, özellikle uygulamış olduğu kimlik politikaları bağlamında önem arz etmektedir.  Beluçlar ise İran’ın kimlik politikalarında öne çıkan önemli ve fakat ihmal edilen bir “öteki” olarak karşımıza çıkmaktadır. Konuya ilgi ve merak duyanlar dışında çok fazla bilinmeyen Beluçlar ve Belucistan, önümüzdeki süreçte hem bölgesel hem de küresel aktörlerin politikalarındaki “kilit” noktalardan biri olma potansiyeline sahiptir.
 

İran’da Kimlik ve Siyaset Belucistan isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Damla Kocatepe tarafından yazılmış ve AKÇAĞ YAYINLARI yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Öğrenciler ve Sosyal Dışlanma Durumlar, Yaklaşımlar ve Boyutlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Uluslararası Öğrenciler ve Sosyal Dışlanma Durumlar, Yaklaşımlar ve Boyutlar indir ve Yaklaşımlar ve Boyutlar oku hakkında bilgiler verilmektedir.

İran’da Kimlik ve Siyaset Belucistan pdf oku indir - PDF indir