İrade Eğitimi pdf oku indir

İrade Eğitimi pdf oku indir

İnsan, doğası gereği hem yaşadığı döneme ayak uydurma hem sahip olduğu değerleri koruma hem de arzu ve sorumluluklarını kendi içinde dengeleme çabası içindedir. Buna göre irade eğitimi, her şeyden önce çağın bize dayattığı şeylere direnmek ve çağı doğru okumak ile mümkün; dış etkenlerin önünde bir yaprak gibi savrulmak yerine kişinin kendi kurallarını koymasıyla ve bunları sürdürmesiyle gerçekleşir. Her şeyden önemlisi, irade eğitimi bir yerden başlamakla, düştüğümüz yerden kalkmakla, her düşüşte yeniden kalkıp yürümekle ve çaba sarf etmekle mümkün.
Dr. Ferhat Kardaş, İrade Eğitimi kitabında, bu şartlar altında, iradeyi gereğinden fazla zorlamadan onu insani ölçülerde eğitmek konusunda son derece önemli tespitlerle karşımızda. Bu kitap, bağımlılıklardan kurtulan güçlü iradeli kişinin yaşamının bütün yönleriyle değişeceğini vurguluyor; hazları ertelemek ve uzun vadeli mutluluklara yönelme konusunda detaylı bir yol haritası çiziyor. Geçici hazların sonucunda kişinin kapılabileceği depresif ruh hallerinin ve kısa vadeli hazların muhtemel zararlarını analiz ediyor. Böylelikle okurları sağlam, gerçekçi ve tatmin edici bir mutluluk düzlemine davet ediyor.
Alışılmış psikoloji ve kişisel gelişim kitaplarından çok farklı, klişelerden uzak, irade eğitimini hakkıyla anlatan, rehber niteliğinde bir başvuru kitabı.
 

İrade Eğitimi isimli 224 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ferhat Kardaş tarafından kaleme alınmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 17.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Duygusal Savrulmalardan Kurtulmak Hassas Tabiatlar İçin Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) pdf oku indir başlıklı makalemizde Duygusal Savrulmalardan Kurtulmak Hassas Tabiatlar İçin Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) indir, Duygusal Savrulmalardan Kurtulmak Hassas Tabiatlar İçin Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) oku ve Duygusal Savrulmalardan Kurtulmak Hassas Tabiatlar İçin Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İrade Eğitimi pdf oku indir - PDF indir