İpek Yolu pdf oku indir

İpek Yolu pdf oku indir

İpek Yolu bildiğiniz tüm tarihi gerçekleri altüst edecek.
 
Dünya tarihine yön veren İpek Yolu tam olarak nedir?
Akla hemen çöl kumlarının üzerinde, Çin’den Roma’ya yol alan bir deve kervanı geliyor. Ama gerçek bundan daha farklı ve ilgi çekici. İpek Yolu’nda Valerie Hansen bereketli ticaret rotalarına, kültürlerarası etkileşime, İpek Yolu ekonomisine ve arkeolojik şaheserlere dair bilinmeyenlere ışık tutuyor. Hansen, seyahat güzergâhında yer alan sekiz arkeolojik kazı alanını inceliyor. Çangan’dan Semarkand’a kadar uzanan bu coğrafi araştırmada tüccarların, hacıların, gezginlerin iç içe geçtiği kozmopolit toplulukların izini sürüyor. Kültürel çeşitliliğin yanı sıra
dini zenginliklere de değiniyor.

İpek Yolu, ortaçağ Çin keşişlerinin günlüklerinden, hukuki belgelerden, kadınların kaleme aldığı mektuplardan, kasaba tasvirlerinden, yasal ve dini dökümanlardan oluşan zengin bir arşivden besleniyor.

İpek Yolu’nun Moğol hâkimiyetinde olduğu döneme dair belgelerle desteklenmiştir.
 

İpek Yolu isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Valerie Hansen tarafından yazılmış ve NORA KİTAP yayınevinin 24.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zara Koçgiri Sancağı ve İmranlı Çit Yöresi Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Zara Koçgiri Sancağı ve İmranlı Çit Yöresi Tarihi indir, Zara Koçgiri Sancağı ve İmranlı Çit Yöresi Tarihi oku ve Zara Koçgiri Sancağı ve İmranlı Çit Yöresi Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İpek Yolu pdf oku indir - PDF indir