İnsanlığımı Yitirirken pdf oku indir

tarafından
9
İnsanlığımı Yitirirken pdf oku indir

“… Ben hâlâ, ölmeyi bile becerememiş utanmaz, aptal bir hayaletten, ‘yaşayan bir cesetten’ başka bir şey değildim.” 
 
Yirminci yüzyıl Japon edebiyatının önde gelen yazarlarından, sıradışı hayatıyla da meşhur Osamu Dazai, intiharından hemen önce tamamladığı, Japonya’nın en çok okunan romanlarından İnsanlığımı Yitirirken’de topluma dahil olmayı beceremeyen, her şeyi eline yüzüne bulaştıran, çevresindeki herkesi hayal kırıklığına uğratmaya mahkûm bir ötekinin acıklı hikâyesini anlatıyor.
 
Dazai’nin yaşamıyla çokça paralellik taşıyan romanda, kendini çocukluğundan beri bir başarısızlık abidesi olarak gören, aristokrat bir ailenin oğlu Oba Yozo hem evde hem de okulda büründüğü “soytarı” rolüyle var olmaya çalışır. Bir itiraf niteliğindeki üç bölümden oluşan hatıratında alkolizmle, geyşalarla, sonuçsuz kalan intiharlarla dolu, “utanç” yüklü yaşamının günahını çıkarır.
 
İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai’nin uzun yıllara yayılan edebi intihar mektubunun son bölümü.
 

İnsanlığımı Yitirirken isimli 128 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Osamu Dazai tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 21.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Benden Vazgeçme Ya Rab pdf oku indir başlıklı makalemizde Benden Vazgeçme Ya Rab indir, Benden Vazgeçme Ya Rab oku ve Benden Vazgeçme Ya Rab pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsanlığımı Yitirirken pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.