İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı (Cep Boy) pdf oku indir

İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı (Cep Boy) pdf oku indir

Modern siyasi ve sosyal teorinin temel eserlerinden biri kabul edilen İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı söylevinde Jean-Jacques Rousseau, gelişen medeniyetin zenginlik, güç ve toplumsal ayrıcalık gibi yapay eşitsizlikler yaratarak insanın doğal mutluluğu ile özgürlüğünü nasıl sekteye uğrattığını irdeliyor. Aydınlanma Çağı’nın yenilikçi ruhuyla kaleme aldığı çalışmasında, ilkel insanın hemcinsleriyle eşit olduğunu ve özel mülkiyetin doğuşunun “kötülüğün başlangıcı” sayılması gerektiğini ileri süren düşünür, sivil toplumun kökenlerine dair kapsamlı açıklamasıyla on sekizinci yüzyılın en eleştirel, en etkili çalışmalarından birini ortaya koyuyor.
“Baskıya karşı koymak ve tabiri caizse tüm varlıklarını oluşturan yaşamlarını, özgürlüklerini ve mallarını güvence altına almak için değilse, insanlar neden kendilerini kendilerinden üstün olanlara teslim ettiler?”
 

İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı (Cep Boy) isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Jean Jacques Rousseau tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 17.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hengame pdf oku indir başlıklı makalemizde Hengame indir, Hengame oku ve Hengame pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı (Cep Boy) pdf oku indir - PDF indir