İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 pdf oku indir

tarafından
9
İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 pdf oku indir

“Ayrılık ne biliyor musun? Ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne güz, ne ceplerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte… İnsanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık. İpi kopmuş boncuklar gibi yollara döktüğü gözlerini, birer damla düş kırıklığı olarak toplaması içine. Ardında dünyalar ışıyan camlar dururken duvarlara dalıp dalıp gitmesi. Türküsünü söyleyecek kimsesi kalmamak ayrılık. Ödünç sesle konuşan bir kalabalık içinde kendi sesiyle silinmek. Birdenbire büyümesi, gülüşü artık yaprak kıpırdatmayan bir çocuğun. İnsanın yaşlandıkça kendi kuyusuna düşmesi. Bir kadının yatağına uzanan kül bağlamış bir gövde. Saçına rüzgâr, sesine ışık düşürememek kimsenin. Parmaklarını sözüne pınar edememek. Uzaklarda bir adamın üşümesi, bir kadın dağlara daldıkça. Işıklı vitrinlere bakmadan geçmek çarşılardan. Çiçekçilerden uzağa düşmesi insanın yolunun. Evlerle sokaklar arasında bir ayrım kalmaması… Ayrılık o küçük ölüm, usta dokunuşlarla bizi büyük ölüme hazırlayan.”
 

İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 isimli 256 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Şükrü Erbaş tarafından kaleme alınmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 11.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Derviş pdf oku indir başlıklı makalemizde Derviş indir, Derviş oku ve Derviş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.