İnsan Ruhuna Yöneliş pdf oku indir

tarafından
13
İnsan Ruhuna Yöneliş pdf oku indir

Çağdaş psikolojinin üç büyük devinden biri ve analitik psikolojinin kurucusu, psikiyatr ve dünyamızın ender Filozof-bilimadamlarından biri olan C. G. Jung, İnsan Ruhuna Yöneliş’te psikolojinin en temel ve özgün kavramlarını sunuyor: Kompleksler, düşler ve bireysel anlamları, çağrışım deneyleri, yansıtmalar, arketipler, bilinç, bilinçaltı ve bilinçdışının işlevleri… Çağdaş psikolojinin üç büyük devinin sonuncusu, çağdaş insanın günlük yaşamında ve “öte yaşamında”; düşlerinde, bilinçli ve özellikle de bilinçsiz yaşamında kendini duyuran başlıca ruhsal sorunlarına, sıkıntılarına uzun yıllar öncesinden ışık tutmaya, yol göstermeye devam ediyor. Jung, öte yandan bir kâhin gibi davranıyor; insanlığı bekleyen en büyük tehlikenin “ruhsal tehlike” olduğunu, bunun da insanın bilinçaltından geleceğini savunuyor. Bu bağlamda İnsan Ruhuna Yöneliş, ilk basımından bu yana geçen yaklaşık 60 yıla karşın değerinden ve savlarından hiçbir şey yitirmemiş durumda. Çünkü Dünya gezegeni, giderek bilincini bir yana bırakıp, bilinçaltı birikimleriyle varlığını ve ilişkilerini sür
dürmeye çalışan bir insan tipinin egemenliğine giriyor…
 

İnsan Ruhuna Yöneliş isimli 280 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Carl Gustav Jung tarafından kaleme alınmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 08.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Haset ve Şükran pdf oku indir başlıklı makalemizde Haset ve Şükran indir, Haset ve Şükran oku ve Haset ve Şükran pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsan Ruhuna Yöneliş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.