İnsan Olmak pdf oku indir

İnsan Olmak pdf oku indir

İlk kez yayımlandığı 1983’ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemini şöyle anlatır: “Çağdaş toplumlar kendine özgü bir olguyu da birlikte getirmiştir. İnsan eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli, daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedir. Bu, soğuk bir günde karşılaşan bir grup kirpinin öyküsüne benzer. Kirpiler ısınabilmek için birbirlerine sokulurlar, ama dikenleri birbirine batar. Birbirlerinden ayrıldıklarındaysa soğuktan rahatsız olurlar. İleri geri hareket ederes sonunda dikenlerini batırmadan birbirlerini ısıtabilecekleri en uygun uzaklığı bulurlar.”
 

İnsan Olmak isimli 192 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Engin Geçtan tarafından kaleme alınmış ve METİS YAYINLARI yayınevinin 21.05.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Boş Ayna pdf oku indir başlıklı makalemizde Boş Ayna indir, Boş Ayna oku ve Boş Ayna pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsan Olmak pdf oku indir - PDF indir