İnce Memed 1 pdf oku indir

İnce Memed 1 pdf oku indir

Otuz iki yıllık bir zaman diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü, düzene başkaldıran Memed’in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurova’nın öyküsüdür. Yaşar Kemal’in söyleyişiyle “içinde başkaldırma kurduyla doğmuş” bir insanın, “mecbur adam”ın romanı.
Abdi Ağa’nın zulmüyle köyünü terk etmek zorunda kalan Memed, Ağa’nın yeğeniyle evlendirilmek üzere olan Hatçe’yi kaçırır. Abdi Ağa’yı yaralayan, yeğenini de öldüren Memed eşkiya Deli Durdu’ya katılır, ancak kıyıcılığına katlanmadığı Deli Durdu’dan iki arkadaşıyla birlikte ayrılır. Memed, sıradan bir köy çocuğuyken, zulmedenler için eşkiyaya, köylüler içinse bir kurtarıcıya dönüşür.
 

İnce Memed 1 isimli 436 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Yaşar Kemal tarafından kaleme alınmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 27.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mai ve Siyah (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir başlıklı makalemizde Mai ve Siyah (Günümüz Türkçesiyle) indir, Mai ve Siyah (Günümüz Türkçesiyle) oku ve Mai ve Siyah (Günümüz Türkçesiyle) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnce Memed 1 pdf oku indir - PDF indir