İlmihal Yahut Arzuhal pdf oku indir

İlmihal Yahut Arzuhal pdf oku indir

“Aydınlığa ve vuzuha açılan bir kapı, sonsuzluğa doğru uzanan bir yol, hakikat ve merhamet deryasına doğru akan bir nehir, göğe yükselen bir miraç…
 
Mustafa Kutlu’nun İlmihali’nde (ki yıllar önce ilk metinler ortaya çıktığında ona birlikte Kutlu İlmihal adını vermiştik) yüksek bir hissiyatın eşlik ettiği bu hikmetli anlatım edebin ve edebiyatın, sanatın imkânlarıyla yeni bir biçime ve üsluba kavuşuyor, terütaze yeni bir ihmihal türüne kanatlanıyor.
 
Yazar metinlerin neredeyse tamamında aslında kendi tecrübelerini, müşahedelerini, içten duyduklarını, tazarru ve niyazlarını, ızdıraplarını, zevk ve acılarını, ümit ve korkularını, rüya ve hayallerini anlatıyor. Bir dua gibi, bir rahmet seli gibi hikâye ediyor. Merhamet, hürmet, hizmet sütunları üzerine yükselen bir ahlâk dünyası, bir insanlık meşheri kuruyor.”
İsmail Kara
 

İlmihal Yahut Arzuhal isimli 174 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 20.02.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Okuyucu pdf oku indir başlıklı makalemizde Okuyucu indir, Okuyucu oku ve Okuyucu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlmihal Yahut Arzuhal pdf oku indir - PDF indir