İlkokullarda Matematik Öğretimi (1. – 4. Sınıf) pdf oku indir

İlkokullarda Matematik Öğretimi (1. – 4. Sınıf) pdf oku indir

Öğrenmeyi öğrenmenin temel aldığı öğrenci merkezli bir anlayışın, bilgiyi olduğu gibi aktaran öğretmen merkezli bir öğretim anlayışından daha sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir. Uygulanacak olan matematik öğretiminin temel amacı, matematiği öğrenmeyi öğrenen öğrencilerin yetiştirilmesi olmalıdır. Öğrencilerin matematiksel bir bilgiye öğretmenin anlattığı şekilde aynen ulaşması mümkün deyildir. Öğrenciler ders materyallerini kullanarak akranlarıy’la kurduğu etkileşimle matematiksel bilgiye ulaşırlar. Bu bilginin kazanımında öğrencilerin kendi deneyimleriyle zihinsel yorum yapabilmeleri birinci derecede önemlidir. Bu yüzden öğrencilerin öğrenme faaliyetleri içinde aktif olmaları gerekir. Bu şekilde öğrenciler yeni öğrendikleri bilgileri daha önce öğrendikleri bilgilerle ilişkilendirerek ve anlamlandırarak matematiksel bilgiye ulaşmış olurlar. Dolayısıyla, yapılandırmacı öğrenme yaklaşımına göre işlenecek matematik derslerinde iş birliğine dayalı öğrenme, probleme dayalı öğrenme ve buluşa dayalı öğrenme stratejileri kullanılmalıdır.
Matematik dersinde uygulanacak etkinlikler, öğretme etkinlikleri şeklinde değil, öğrencilerin aktif katılımını sağlayan öğrenme etkinlikleri şeklinde olmalıdır. İşlenecek konularla ilgili etkinliklerin başlangıç noktaları, günlük hayatta karşılanabilen problemler olmalıdır.
 

İlkokullarda Matematik Öğretimi (1. – 4. Sınıf) isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Cahit Pesen tarafından yazılmış ve PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK yayınevinin 19.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Evin Dahileri pdf oku indir başlıklı makalemizde Akıllı Evin Dahileri indir, Akıllı Evin Dahileri oku ve Akıllı Evin Dahileri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlkokullarda Matematik Öğretimi (1. – 4. Sınıf) pdf oku indir - PDF indir