İlim Risalesi pdf oku indir

İlim Risalesi pdf oku indir

Allah (c.c) bir kulunun kalbini İslâm’a açtı mı ona ilim öğrenmeyi kolaylaştırır. Cehalet illetinin ilacı şüphesiz ki ilimdir. Bu illet, ilimle tedavi edilmezse artarak dalalete inkılap eder.
Evet, ilim başta taşınan elmastan bir yüktür, insan yükü nispetinde ihtiyatlı yürür. Bu yük insanı lakaytlıktan korur ve insana vakar ve ciddiyet verir.
Yapılması farz olan bir amelin elbette öğrenilmesi de farzdır. Bir insanın Müslüman olabilmesi için kelime-i şehadet getirmesi farz olduğu gibi kelime-i şehadetin manasını öğrenmesi de farzdır. Yine bir Müslümanın namaz kılması farz olduğu gibi namazın nasıl kılındığını ve namaza ait bilgileri öğrenmesi de farzdır. Bunun gibi misalleri çoğaltabiliriz.
İnsan bilmediği her şeye ya doğrudan ya dolaylı olarak düşmandır. Sevginin temelinde ise tanımak ve bilmek vardır. İnsan müspet olan bir şeyi tanıdıkça ve bildikçe ona olan muhabbeti artar. Bu sırdandır ki ilim öğrenmek kadın erkek her Müslümana farzdır.
 

İlim Risalesi isimli 98 sayfadan oluşan kitap ; Yunus Kokan tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kişinin İmansız Ölmesine Sebep Olan Şeyler pdf oku indir başlıklı makalemizde Kişinin İmansız Ölmesine Sebep Olan Şeyler indir, Kişinin İmansız Ölmesine Sebep Olan Şeyler oku ve Kişinin İmansız Ölmesine Sebep Olan Şeyler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlim Risalesi pdf oku indir - PDF indir