İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Hukuk
  • İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat pdf

İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat pdf


İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat pdf

Bu eser, hukuk fakülteleri müfredatlarında yer verilen Anayasa Hukuku, Parlamento Hukuku, Anayasa Yargısı, Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru, Siyasi Partiler Hukuku ve Seçim Hukuku gibi derslerde öğrencilere yardımcı bir başvuru kaynağı olabilmesi amacıyla düzenlenmiştir. 1982 Anayasası ile diğer mevzuatı ilişkilendirmesi bakımından uygulayıcıların ve konuyla ilgilenen akademisyenlerin de yararlanabileceği bir kapsamda tasarlanmıştır.

1982 Anayasası’nın ilgili maddeleri ile başta Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü olmak üzere sırasıyla; 6216 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun, Anayasa Mahkemesi İçtüzüğü, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Ek Protokolleri, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu, 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu, 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun, 3376 sayılı Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanun gibi ilgili mevzuatın maddeleri ile ilişkilendirilmiştir.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Kolektif tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) pdf başlıklı makalemizde Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) indir, Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) oku ve Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlgili Mevzuata Atıflı 1982 Anayasası ve Temel Mevzuat pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?