İkinci Adamlar Hun Türklerinden Son Türklere pdf oku indir

İkinci Adamlar  Hun Türklerinden Son Türklere pdf oku indir

Bu kitap, ilk Türk devletinden son Türk devletine kadar geçen yaklaşık iki bin yıllık süre içinde ülkeleri, bölgeleri ve kıtaları yöneten İkinci Adamların anlatıldığı tek çalışmadır.

Hun İmparatorluğundan Göktürklere, Selçuklulara, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyetine kadar gelen yönetim kültürünün içinde yoğrulmuş binlerce İkinci Adamdan en dikkat çekenlerin hayat hikâyelerini bulacaksınız ve dünyayı titreten irade ile dört yaşındaki şehzadenin önünde diz çöken iradenin aynı olduğunu göreceksiniz.

Çin asıllı vezirlerden İran asıllı vezirlere, Rum, Ermeni, İtalyan, Arnavut, Boşnak, Çerkez asıllılardan Abhazyalılara kadar Türk devletlerini İkinci Adam olarak yıllarca yönetenlerin kimler olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Selçuklu devrinde başlayan devşirme sistemine Osmanlı neden 150 yıl direndi? Köle olarak Osmanlıya gelip nasıl İkinci Adam oldular? Hatta kölelerinin sadrazam olduğu bir sistemin ayrıntıları.

Servetleriyle ve pazarlıkla İkinci Adam olanlar, makam uğruna oğlu tarafından zehirlenen ve üç nesil padişaha İkinci Adamlık yapanlar.

İşte bu ve bunlar gibi Türk siyasi ve yönetim tarihinde birçok konuyu bir başka açıdan okuyacak okudukça inanamayacak, şaşıracak ve hayretler içinde kalacaksınız.
 

İkinci Adamlar
Hun Türklerinden Son Türklere isimli 768 sayfadan oluşan kitap ; Hilmi Tutar tarafından yazılmış ve BİZİM KİTAPLAR YAYINEVİ yayınevinin 13.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan XV.-XV. Yüzyıllarda Alaiye, Hamid ve Teke Sancaklarında Yerleşme ve Nüfus pdf oku indir başlıklı makalemizde Hamid ve Teke Sancaklarında Yerleşme ve Nüfus indir, Hamid ve Teke Sancaklarında Yerleşme ve Nüfus oku ve Hamid ve Teke Sancaklarında Yerleşme ve Nüfus pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İkinci Adamlar Hun Türklerinden Son Türklere pdf oku indir - PDF indir