İç Mekan, Çevre ve Bitkisel Tasarımda Güncel Araştırmalar 1 pdf oku indir

İç Mekan, Çevre ve Bitkisel Tasarımda Güncel Araştırmalar 1 pdf oku indir

…“Bireylerin günlük yaşamlarında kullandıkları mekânların tasarımının yanında, sosyalleştikleri ve rekreasyonel aktivitelerini gerçekleştirdikleri yeşil alanlar ve bu alanlardaki bitkisel tasarım unsurları ise her geçen gün önem kazanmaktadır. Nitelikli bir bitkisel tasarıma sahip alan kullanımları, bireylerin fiziksel ve zihinsel sağlığını doğrudan etkileyen, sosyokültürel aktivitelerini gerçekleştirdikleri mekânlar olarak ortaya çıkmaktadır.
  
Bu kapsamda mekânsal tasarım günümüz dünyasının önemli bir dinamiğidir. Değişen ihtiyaçlara uyumlu tasarım çözümleri üretmek ancak gelişim süreçlerinin güncel takibi ile sağlanabilir. Bu ihtiyaca yönelik hazırlanan bu çalışmanın, bireylerin istek, beklenti ve ihtiyaçlarını karşılama sürecinde kullandıkları iç mekân, çevre ve çevre içerisindeki bitkisel tasarım bileşenlerinin değişimlerinin mimarlık – planlama – tasarım disiplinleri açısından güncel olarak takibinin sağlanmasında literatüre katkı sağlaması beklenmektedir.”
 

İç Mekan, Çevre ve Bitkisel Tasarımda Güncel Araştırmalar 1 isimli 70 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ARTİKEL YAYINCILIK yayınevinin 22.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları pdf oku indir başlıklı makalemizde İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları indir, İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları oku ve İstanbul Adalarının Yaşayan Ahşap Konutları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İç Mekan, Çevre ve Bitkisel Tasarımda Güncel Araştırmalar 1 pdf oku indir - PDF indir