Hz. Muhammed ve Arap-İslam Kültürü Dönemi pdf oku indir

tarafından
18
Hz. Muhammed ve Arap-İslam Kültürü Dönemi pdf oku indir

1840-1913 yılları arasında yaşamış Alman gazeteci ve yazar August Bebel, Hz. Muhammed ve Arap-İslam Kültürü Dönemi başlıklı bu çalışmasında, 19. yüzyıl Avrupa’sının hak-adalet-eşitlik anlayışının yüzyıllar önceki Arap-İslâm düzeyinin gerisinde kalışına dikkati çekiyor. Doğu-Batı, İslâm-Hristiyanlık karşıtlığının, körüklenen yapay gerginlik ve ikilemlerin sık sık öne çıkarıldığı günümüzde, sadece İslamiyet’e değil bütün büyük, tarihsel dinlere “bilimsel” bir yöntemle, nesnel, önyargısız bakmanın zorunluğuna alçakgönüllü ama yetkin bir örnek olan bu klasik metin, her yönüyle güncelliğini koruyor.
 

Hz. Muhammed ve Arap-İslam Kültürü Dönemi isimli 136 sayfa yazılmış olan bu kitap ; August Bebel tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 05.05.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler pdf oku indir başlıklı makalemizde Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler indir, Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler oku ve Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hz. Muhammed ve Arap-İslam Kültürü Dönemi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.