Huzursuz Ruhlar Abed pdf oku indir

Huzursuz Ruhlar Abed pdf oku indir

Karadut-Ankara
Her şey bir sabah sayfayı sağa kaydırmakla başlamıştı, Zaman henüz geçmeden, bir sesle yatağın verdiği huzursuzluktan uyanmıştım. Ankara’daydım, kasvetin merkezindeydim. Uzaklardan gelen sinyalleri almış, tekrar sinyallere çeviren bir telefon gibiydi beynim. Tek yaptığı iletmekti ancak yoruyordu, kendime yer edindirmiyordu. Sabah ezanı daha okunmadan kalkıp, sesle irkilirken olacaklardan hiç haberim yoktu. Keşke de olsaydı diyordum. Çünkü en taze hissi, duyguyu ve düşünceyi çürüten bir hisse dönecekti zaman geçtikçe.
Soğuk bir sokağın köşesinde bir fincan kahve ile başlayıp, yeni serilmiş çarşaflarda uyanacaktı bedenim. Ruhum henüz düşmemiş olacaktı yerinde güvende hala uyuyor olacaktı. Bir fincan kahve ile başlayıp anları daha değerli kılmak için bedenimi sunacağım kimin aklına gelirdi. Sağdan en sondaki oda yangın merdivenine yakın 456 numaralı kapı. İşte kovulmanın, düşmenin başladığı yer burasıydı. Kızılay meydanının arkasında kenarda ilişik kalmış butik oteldi. Bu anlarda ne olacaktı? Çarşaf henüz kurumamışken şafak sökerken tekrar yollara düşülecekti. İşte ruhum çarşafın kurumaya başlayacağı sırada uyanacak, gözyaşlarım ile ıslanacaktı.
Bilinmeyen yer Araf’a düştüğü bu çarşaflardı…
 

Huzursuz Ruhlar Abed isimli 150 sayfadan oluşan kitap ; Mahir Doğan Öztürk tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 31.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Katil Şairler Antolojisi pdf oku indir başlıklı makalemizde Katil Şairler Antolojisi indir, Katil Şairler Antolojisi oku ve Katil Şairler Antolojisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Huzursuz Ruhlar Abed pdf oku indir - PDF indir