Hüyükteki Nar Ağacı pdf oku indir

tarafından
8
Hüyükteki Nar Ağacı pdf oku indir

Yaşar Kemal’in “doğa-insan ilişkilerini en iyi anlamda veridğim yapıtlarımdan biri” dediği Hüyükteki Nar Ağacı, traktörün tarıma girmesiyle birlikte işsiz kalan yarıcılar ve mevsimlik işçilerin dramını konu alıyor. Kapitalizmin Çukurova’ya düşen büyük gölgesi, her satırla görünür kılınıyor.

“İşte bu romanı ve Yaşar Kemal’in pek çok yapıtını güçlü kılan şey şu ‘doğa-insan ilişkisi’ sözlerinde saklanıyor. Çünkü Yaşar Kemal bu ilişkiye insanın en temel, en eski, dil yaratma yetisiyle özdeş bir niteliğiyle yaklaşıyor. Mitos yaratmak…”
 

Hüyükteki Nar Ağacı isimli 93 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Yaşar Kemal tarafından kaleme alınmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 04.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Börü 4 / Karanlığı Parçalayan pdf oku indir başlıklı makalemizde Börü 4 / Karanlığı Parçalayan indir, Börü 4 / Karanlığı Parçalayan oku ve Börü 4 / Karanlığı Parçalayan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hüyükteki Nar Ağacı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.