Holokost Endüstrisi pdf oku indir

tarafından
9
Holokost Endüstrisi pdf oku indir

Holokost Endüstrisi geçtiğimiz çeyrek asrın en ses getiren kitaplarından birisi oldu. Otuza yakın dile çevrildi, bir çok tartışmaya sebebiyet verdi ve kendisinden sonra yazılan kitaplara öncü oldu. Finkelstein’in işsiz kalmasına, bir nevi sürgün hayatı yaşamasına ve Filistin’e girişinin yasaklanmasına kadar uzayan bir dizi soruna yol açtı. Fakat Finkelstein’in tesiri yazdığı kitaplar ve yaptığı konuşmalar sayesinde sürekli genişledi ve onu İsrail sorununun akademik düzeyde önemli figürlerinden biri haline getirdi.
Finkelstein’in holokost endüstrisi ile kastettiği, Nazi Almanya’sında Yahudilerin uğradığı acıların İsrail ve Amerikan Yahudi Elitleri eliyle istismar edilmesi ve bu sayede İsrail’in yetmiş yıla yayılan soykırım politikasının meşrulaştırılmasıdır. 1967 sonrasında holokost bir tür ideolojik silah olarak geliştirilmiş ve bu sayede İsrail’in kurban devlet imajı pekiştirilmiştir. Holokost’un bu kullanımı sayesinde başta ABD olmak üzere Batı ülkeleri İsrail’e açık destek verir bir pozisyonda mevzilenmiş ve İsrail sorunu mevcut politik atmosferle tamamen alakasız bir şekilde Alman Nazi politikaları üzerinden okunur hale gelmiştir.
 

Holokost Endüstrisi isimli 288 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Norman G. Finkelstein tarafından kaleme alınmış ve KUTADGU yayınevinin 10.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Holokost Endüstrisi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.