Hızlı ve Etkili pdf oku indir

Hızlı ve Etkili pdf oku indir

Neden Etkili Okumaya İhtiyacımız Var?
Okuma yanlışlarından kurtarır.
Yanlış okumaya sebep olan okuma hatalarının farkına varılmasını sağlayarak kısa zamanda yapılacak çalışmalar sayesinde okumayı daha kaliteli hale getirir.
Beyni iki yönlü kullanarak zihinsel potansiyellerin daha aktif kullanılmasını sağlar.
Bilimsel çalışmalar beynin bir bilgiyi daha kısa sürede öğrenebilmesi için beynin iki lobunun (sağ-sol) aynı anda çalışması gerektiğini ifade eder. Etkili okuma sayesinde beynin iki lobu aynı anda çalıştığından öğrenme daha kalıcı olur.
Mevcut okuma hızını ortalama olarak 2-4 kat arttırır.
Etkili okuma çalışmaları ile okuma hızının başlangıca göre ortalama 2-4 kat arasında artması okumanızı hızlandırarak zaman tasarrufu yapmanızı sağlar.
Dikkat ve konsantrasyon süresi ortalama %50 oranında artar.
Etkili okumada anlama oranı artacağından dikkat ve odaklanma süresinde artma olur.
Amaçlı ve süreli okuma becerilerini geliştirir.
Etkili okuma çalışması ile okunulan parçaların ne amaçla okunduğu ve okuma süresi ile ilgili beceriler ve bunların kontrol edilmesi sağlanır.
Hafızayı geliştirir.
Etkili okumada beynin nasıl çalıştığının farkına varmanızı sağlayarak hafızayı geliştirici çalışmalar ile öğrenmeye katkı sağlar.
 

Hızlı ve Etkili isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Ercan Uçak tarafından yazılmış ve AZ KİTAP yayınevinin 24.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Hızlı ve Etkili pdf oku indir - PDF indir