Herkes İçin Siyer 1.Cilt Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi pdf oku indir

tarafından
17
Herkes İçin Siyer 1.Cilt  Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi pdf oku indir

Peygamber (s.a.v.) sevdalısı ve şairi olan Hassân b. Sâbit’e (r.a.), “Muhammed’i övecek bir şiir oku!” dediklerinde, “Ben sözlerimle Muhammed’i (s.a.v.) övemem, bilakis Muhammed (s.a.v.) ile sözlerimi güzelleştirmiş olurum,” demiştir.

İşte Herkes İçin Siyer’in amacı, Efendimiz’in (s.a.v.) o bereketli ömrüne yapacağımız yolculukla güzelleşmek, onun hayatından kendi hayatımıza güzel hasletler aktarabilmektir…

Bu kitapla umuyoruz ki Allah Resûlü (s.a.v.) hayatımızın her alanına dokunacak ve hiçbir yer kalmayacak ki onun eli değmemiş, onun sesi, onun sedası işitilmemiş olsun. Çünkü biliyoruz ki yitik dünyamız ancak onunla anlam kazanabilir. Daralan ufuklarımız ancak onunla genişleyebilir. Sahâbeye hasret kalan yüreklerimiz ancak onun zamanlar ve zeminler üstü mesajlarıyla bir karşılık bulabilir. 

Bundan dolayı siyer her ne kadar bir insanın, bir beşerin hayatı olsa da, aslında bütün bir beşeriyetin hayatıdır. Çünkü kim olursa olsun, herkese söylenmiş bir söz vardır…
 
 

Herkes İçin Siyer 1.Cilt Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi isimli 264 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınmış ve PROFİL KİTAP yayınevinin 15.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Herkes İçin Siyer 1.Cilt Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.