Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi pdf oku indir

tarafından
15
Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi pdf oku indir

1902’de Rainer Maria Rilke, ünlü heykeltıraş Auguste Rodin’le ilgili kısa bir kitap yazmak için Paris’e gitti. O zamanlar Rodin altmışlarında, saygı duyulan, tanınmış bir sanatçıydı, Rilke’yse yirmilerinde, tanınmamış bir şair.
Rilke de, Rodin de başarılı birer sanatçı olarak kurumlara, geleneklere, hatta bazen tarihe karşı çıkmak zorundaydı. En büyük yürek acılarını atlatmak için yaratma arzularını kullanmayı öğrenmeleri gerekiyordu. Hayat ve sanat dengesini kurmalıydılar. Tam da bu yüzden Rilke, Rodin’e şu soruyu sormuştu: “Nasıl yaşamalıyım?”
Bu kitap, Paris sokaklarında ustalığa giden yolu bulan iki sanatçının portresi. Aynı zamanda yaratıcılığın ve sanatçının konumunun hiç olmadığı kadar sorgulandığı bir çağın anlatısı. Ve en önemlisi de bir sanatçının ne pahasına olursa olsun eserini ortaya koyması gerektiğinin hikâyesi.
 

Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi isimli 312 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Rachel Corbett tarafından kaleme alınmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 10.07.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.