Hayatın İpuçları 2 / Zor Konuların Yalın Anlatımı pdf oku indir

Hayatın İpuçları 2 / Zor Konuların Yalın Anlatımı pdf oku indir

pladis ve GODIVA Chocolatier Yönetim Kurulu Başkanı, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker’in, kişisel bloğu ve LinkedIn profilinde yazdığı yazılar Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından kitap haline getirildi. 2021 yılının Temmuz ayında yayımlanan ilk kitabı “Hayatın İpuçları – Zor Konuların Yalın Anlatımı” yapılan halk oylamasıyla Platin İş Kitapları Ödülleri’nden “Yılın En İyi İş Kitabı” ödülünü aldı.
 
Ülker’in yeni kitabı “Hayatın İpuçları 2” insanlara; “Kovid-19 sonrası dünya ekonomisinin yeni düzenini, yöneticilik ve liderlikte modern yaklaşımları”, “Murat Ülker’in sanata duyduğu kişisel ilgisini, eser yorumlarını” ve son olarak “Annesi ve aile kökenine dair otobiyografik bilgilerle birlikte dini yaşayış şeklini” aktarıyor.
 
“Sadece maddi gaye ile yapılan işlerin insanları mutsuz ettiğini, yorduğunu görüyorum. İş yaparken zihniniz de gelişecek ve moral kazanacaksınız, ben buna inanırım.”
 
Yıldız Holding’i 4 kıtada 4 milyardan fazla tüketici nüfusun yaşadığı alanda faaliyet gösteren ve 65 binden fazla çalışanı olan uluslararası bir şirkete dönüştüren başarılı iş adamı Murat Ülker, daha önce birinci cildini yayımladığımız ve kısa sürede büyük ilgi gören yazılarına devam ediyor. Okuduğu metinlerden ya da katıldığı konferanslardan yola çıkarak kendi gözlem ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği yazılarında hem başarılı olmasını sağlayan prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.
 
İlk kitabında bilim ve teknoloji, sağlık ve beslenme gibi temaları ele alan Murat Ülker, “Hayatın İpuçları 2” kitabında dört farklı temayı ele alıyor.
 
 
 
 
 
 
 
Pandemi sonrası dünya ekonomisinin yeni düzeni
Kovid-19 ile birlikte başlayan ve değişen dinamiklere büyük ya da küçük ölçekli şirketlerin ne gibi reaksiyonlar göstermeleri gerektiği tartışılıyor.
 
Yöneticilikte ve liderlikte modern yaklaşımlar
Yöneticilik ve liderlik alanında geleneksel yönetim tarzlarının artık yetersiz kaldığı ve günümüzün ihtiyaçlarını karşılamadığı vurgulanırken, çağın gereklerine uygun liderlik tutumları ele alınıyor.
 
Murat Ülker’in sanata duyduğu kişisel ilgisini ve eser yorumlarını
İş ve ekonomi konularının dışına çıkarak sanatsever yönünü ortaya koyuyor ve Hoca Ali Rıza, Burhan Doğançay, Ahmet Güneştekin ve Refik Anadol gibi önemli sanatçıları ve eserlerini anlatıyor.
 
Annesi, aile kökeni ve dini yaşamı
Son bölümde ise otobiyografik bilgiler vererek annesinden, ailesinin kökeninden ve dini yaşayış şeklini anlatıyor.
 
Sıradışı bir iş adamı profili çizerek, tecrübelerini ve beslendiği kaynakları düzenli bir şekilde bizimle cömertçe paylaşan Murat Ülker ufkumuzu açmaya devam ediyor.
 

Hayatın İpuçları 2 / Zor Konuların Yalın Anlatımı isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Murat Ülker tarafından yazılmış ve SABRİ ÜLKER VAKFI YAYINLARI yayınevinin 27.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Özel Markalı Ürünlerin Pazarlama Stratejileri pdf oku indir başlıklı makalemizde Özel Markalı Ürünlerin Pazarlama Stratejileri indir, Özel Markalı Ürünlerin Pazarlama Stratejileri oku ve Özel Markalı Ürünlerin Pazarlama Stratejileri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hayatın İpuçları 2 / Zor Konuların Yalın Anlatımı pdf oku indir - PDF indir