Hasretinden Prangalar Eskittim pdf oku indir

tarafından
9
Hasretinden Prangalar Eskittim pdf oku indir

Hasretinden Prangalar Eskittim, ilk kez 1968 yılında yayımlandı. O tarihten günümüze defalarca baskı yaptı. Birbirini takip eden birkaç kuşak sosyalist ve devrimcinin ellerinde, sözlerinde ve şarkılarındaydı. Birçok kişinin acı tatlı hatıralarında unutulmaz, özel bir yeri oldu.
Ahmed Arif şiirleri bizce, hem şairin kendi kuşağının hem de ardından 68-78 kuşaklarının memleket ve halk sevgisini, isyancı ruhunu ve başkaldırı etiğini simgeliyor. Kitabın bu 40. yıl özel basımıyla Ahmed Arif’in dizeleriyle, eski kuşaklara bir kırmızı karanfil vermek istedik. Daha da önemlisi, gözlerden silinmeye çalışıldıkları bu çağda, bu fikirleri ve değerleri genç okurlara taşımak, hatırlatmak istedik.
 

Hasretinden Prangalar Eskittim isimli 184 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ahmed Arif tarafından kaleme alınmış ve METİS YAYINLARI yayınevinin 12.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bir İdam Mahkumunun Son Günü pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir İdam Mahkumunun Son Günü indir, Bir İdam Mahkumunun Son Günü oku ve Bir İdam Mahkumunun Son Günü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hasretinden Prangalar Eskittim pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.