Hans Kelsen’in Temel Norm Kuramı pdf oku indir

Hans Kelsen’in Temel Norm Kuramı pdf oku indir

20. yüzyıl hukuk kuramının en etkili düşünürlerinden biri Hans Kelsen’dir. Ve konu Kelsen olduğunda, söz dönüp dolaşıp mutlaka temel norm kuramına gelir. Temel norm, hukuk kuramının en gözde tartışma konularından biridir. Üzerine bu kadar çok söz söylenmesinin sebeplerinden biri, Kelsen’in temel normu farklı zamanlarda farklı şekillerde tanımlamış olmasıdır. Bu çalışmada temel norm üzerindeki sis perdesinin, bir nebze olsun dağıtılması amaçlanmaktadır.
 

Hans Kelsen’in Temel Norm Kuramı isimli 124 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Dengiz tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 30.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kamu Görevlilerinin Kamu Hizmeti Dışındaki Faaliyetlerinin Disiplin Hukuku Açısından Değerlendirilmesi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 9 pdf oku indir başlıklı makalemizde Kamu Görevlilerinin Kamu Hizmeti Dışındaki Faaliyetlerinin Disiplin Hukuku Açısından Değerlendirilmesi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 9 indir, Kamu Görevlilerinin Kamu Hizmeti Dışındaki Faaliyetlerinin Disiplin Hukuku Açısından Değerlendirilmesi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 9 oku ve Kamu Görevlilerinin Kamu Hizmeti Dışındaki Faaliyetlerinin Disiplin Hukuku Açısından Değerlendirilmesi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 9 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hans Kelsen’in Temel Norm Kuramı pdf oku indir - PDF indir