Hannibal Fillerin Efendisi pdf oku indir

Hannibal  Fillerin Efendisi pdf oku indir

Hannibal Kartacalı bir generaldi. Bir savaşçı olarak büyük saygınlığını Romalılarla yaptığı kanlı mücadelelerle kazandı. Roma ve Kartaca Akdeniz’in iki yakasında birlikte ortaya çıktılar ve büyüdüler. Yaklaşık yüzyıl boyunca birbirleriyle olabilecek en korkunç savaşları yaşadılar. Üç kez savaştılar ve .sonunda Roma kazan ve Kartaca tamamen yıkıldı.

Bu iki ulus arasında herhangi bir anlaşmazlığı gerektiren gerçek bir neden yoktu. Birbirlerine olan düşmanlıkları sadece bir rekabetten ve kendiliğinden gelişen bir nefretten ibaretti. Farklı dilleri konuşuyorlardı, kökenleri farklıydı ve aynı denizin iki yakasında yaşıyorlardı. Dolayısıyla birbirlerinden nefret ettiler ve birbirlerini yok ettiler.
 

Hannibal
Fillerin Efendisi isimli 178 sayfadan oluşan kitap ; Vladimir Kuzinev tarafından yazılmış ve PARŞÖMEN yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Varlık Vergisi ve Türkleştirme Politikaları pdf oku indir başlıklı makalemizde Varlık Vergisi ve Türkleştirme Politikaları indir, Varlık Vergisi ve Türkleştirme Politikaları oku ve Varlık Vergisi ve Türkleştirme Politikaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hannibal Fillerin Efendisi pdf oku indir - PDF indir