Hakikat Arayışı el-Münkız Mine’d-Dalal pdf oku indir

tarafından
18
Hakikat Arayışı  el-Münkız Mine’d-Dalal pdf oku indir

İslam düşüncesinin zirve isimlerinden olan İmam Gazzâlî’nin, yüzyıllar boyunca tartışmaların odağında olmuş meşhur eseri el-Münkız Mine’d-Dalâl, kendi çağındaki İslâm düşüncesi fikir ve inanç hareketlerini ele almasının yanı sıra şüpheciliğe dair ortaya koyduğu ve o güne kadar benzeri görülmemiş yorumuyla da İslâm düşünce tarihinin en özgün metinlerinden birisidir. Kısaca el-Münkız olarak bilinen bu meşhur eser, Gazzâlî’nin kendi düşünce dünyasındaki büyük değişim ve gelişimi anlattığı bir tür otobiyografik metindir.
Elinizde tuttuğunuz metin, dünyanın çeşitli kütüphanelerinde çok sayıda yazma nüshası bulunan el-Münkız’ın bilinen en eski nüshası baz alınarak ve diğer nüshalarla karşılaştırılarak hazırlandı.
Gazzâlî’nin hakikat arayışının bir çeşit günlüğü de olan bu büyük eser, erken dönemlerden itibaren hem İslâm dünyasında hem de Batı’da büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.
 

Hakikat Arayışı el-Münkız Mine’d-Dalal isimli 96 sayfa yazılmış olan bu kitap ; İmam Gazali tarafından kaleme alınmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 10.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelin Tacı Nefisle Mücadelenin İlacı pdf oku indir başlıklı makalemizde Gelin Tacı Nefisle Mücadelenin İlacı indir, Gelin Tacı Nefisle Mücadelenin İlacı oku ve Gelin Tacı Nefisle Mücadelenin İlacı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakikat Arayışı el-Münkız Mine’d-Dalal pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.