Hadis Usulü pdf oku indir

tarafından
20
Hadis Usulü pdf oku indir

Hadis usûlü, Hz. Peygamber’e ait bilgilerin aslına uygun nakli ile Ona ait olanla olmayanı ayırt etmek amacıyla konulan prensipleri belirleyip bunlarla ilgili terimleri konu edinen bir ilimdir. Sözü edilen prensipler büyük çoğunluğu rivâyet döneminde olmak üzere tarihi süreçte ihtiyaca göre belirlenmiş, uygulanmış ve geliştirilmiştir. Bu sebeple hadisle ilgili rivâyet prensiplerini ve oluşan kavramları doğru olarak kavrayabilmek tarihi süreç içindeki gelişimlerini dikkate almayı gerektirmektedir
İlahiyat Fakültelerinde lisans seviyesinde ders kitabı olması amacıyla telif edilen bu eserde hadis usûlü prensipleri ortaya çıktıkları tarihi süreçleri ve farklı yaklaşımlar da dikkate alınarak ortaya konulmaya çalışılmıştır. Konuların ana çerçevesi sunulduktan sonra detaylarıyla ilgili ileri seviyede araştırma yapmak için temel kaynaklarına işaret edilmiştir.
 

Hadis Usulü isimli 284 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Ahmet Yücel tarafından kaleme alınmış ve M.Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI YAYINLARI yayınevinin 18.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kitabü't-Tevhid / Açıklamalı Tercüme pdf oku indir başlıklı makalemizde Kitabü't-Tevhid / Açıklamalı Tercüme indir, Kitabü't-Tevhid / Açıklamalı Tercüme oku ve Kitabü't-Tevhid / Açıklamalı Tercüme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hadis Usulü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.