Hacı Murat (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
12
Hacı Murat (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Tolstoy’un üzerine uzun yıllar çalıştığı, binlerce sayfa tarihi doküman inceleyerek yazdığı Hacı Murat, yazarın olgunluk çağı eserleri arasında yer alıyor. İmam Şamil’in sağ kolu Hacı Murat’ın hayatının gölgesinde sadakat, cesaret, aile gibi kavramlara eğiliyor Tolstoy. Kafkasya’da var olma mücadelesini şiirsel bir dille hafızalara kazırken abartıdan uzak kalmayı da başarıyor. Kitaptaki ‘deve dikeni’ metaforu coğrafyada yaşananlara odaklananların kalbine kıymık gibi batıyor: “Ayrıca bu kaba, çirkin hâliyle deve dikeni, narin kır çiçeklerinden oluşan buketime hiç yakışmamıştı. Yerinde ne güzel duran çiçeği boşu boşuna mahvettiğim için üzülerek demetten çıkarıp attım.”
 

Hacı Murat (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 188 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Lev N. Tolstoy tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 22.07.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bir Cihan Kafes pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Cihan Kafes indir, Bir Cihan Kafes oku ve Bir Cihan Kafes pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hacı Murat (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.