Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi İstanbul 1.Kitap 2 Cilt (Kutulu) pdf oku indir

tarafından
11
Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi İstanbul 1.Kitap 2 Cilt (Kutulu) pdf oku indir

Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi, on yedinci yüzyıl klasiği olarakhem zevkle okunabilecek bir edebiyat eseri hem de dil, tarih, dinler tarihi, sanat tarihi, tasavvuf tarihi, yerel tarih, halkbilimi, topografya ve araştırmacıları için kaynak niteliği taşımaktadır.
Asya, Avrupa ve Afrika’da gezip gördüğü yerler için yalnızca onun kullandığı bir dil ve bakış açısı ile tanıklık eden Evliyâ Çelebi, on ciltlik dev eserinin birinci cildiyle aynı zamanda ilk Türkçe “İstanbul Monografisi”ni de yazmıştır.
Adlarını vermiş olsa bile birçoğunu bugün bilemediğimiz pek çok kaynaktan derlediği mitoloji ve tarih karışımı bilgilerden saray hayatına; pek çok ünlünün kişisel tarihinden şehrin gündelik hayatına; şehrin etrafını çevreleyen surlardan her türlü mimari esere; kapılardan tepelere ve iskelelere; savaş ve barışta şehrin ve ordunun ihtiyaçlarını karşılayan yüzlerce esnaftan bahçe ve mesirelere; padişahlardan her sınıftan yönetici, bilim adamı ve ilginç tiplere; devletçe düzenlenen şenliklerden çok özel meclislerde yaşanan eğlencelere varıncaya kadar akla gelebilecek her şey bu ciltte anlatılmıştır.
 

Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi İstanbul 1.Kitap 2 Cilt (Kutulu) isimli 1016 sayfa yazılmış olan bu kitap ; tarafından kaleme alınmış ve YEDİTEPE YAYINEVİ yayınevinin 10.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı’da Devlet, Hukuk ve Adalet pdf oku indir başlıklı makalemizde Hukuk ve Adalet indir, Hukuk ve Adalet oku ve Hukuk ve Adalet pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi İstanbul 1.Kitap 2 Cilt (Kutulu) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.